Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Wśród fotografów dominują dwa podejścia.

Jedni twierdzą, że sesję noworodkową należy zrobić w ciągu dwóch pierwszych tygodni życia, czyli mniej więcej od 5-tego do 14-tego dnia życia noworodka. Zwolennicy tego podejścia twierdzą, że w tych pierwszych dniach dziecko jest najbardziej spokojne, dużo śpi, nie jest aż tak wrażliwe na dotyk i wciąż pamięta pozycję embrionalną. Dzięki temu z dzieckiem teoretycznie lepiej się pracuje.

Inni natomiast są zdania, że sesję noworodkową można wykonać nawet jak maluszek ma 4-6 tygodni.

Według mnie prawda leży gdzieś pomiędzy, choć ja sama nie ograniczam raczej swoich sesji noworodkowych tylko do najmłodszych Maluszków. Czasem zdarza się tak, że dziecko 7-dniowe jest niespokojne, mało śpi i jest niedotykalskie. Z drugiej strony bywają też dzieci 5-tygodniowe, które śpią jak suseł na sesji. Myślę jednak, że mimo wszystko statystycznie nieco łatwiej pracuje się z noworodkami młodszymi, szczególnie jeśli mówimy o sesjach typowo pozowanych, gdzie niewiele jest ujęć z rodzicami. Z noworodkami, które są niespokojne lub ciężko usypiają, lepiej jest zrobić sesję typu lifestyle, gdzie większość ujęć jest z rodzicami. Maluszek nie musi wtedy być uspany, bo na zdjęciach korzystamy z interakcji pomiędzy rodzicami a dzieckiem. A jak Maluszek usypia, to wtedy robimy 1-2 zdjęcia pozowane w owijce czy jakimś delikatnym ubranku.

Tak więc drodzy Rodzice, na sesję noworodkową zawsze jest dobry czas, ale należy liczyć się z tym, że w przypadku starszych noworodków być może nie uda się zrobić zbyt wielu ujęć pozowanych i będzimy musieli skupić się na ujęciach z rodzicami.

Zapraszam Was do kontaktu – piszcie i dzwońcie, z chęcią odpowiem na Wasze pytania i oczywiście zrobię Wam piękną naturalną sesję 🙂

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.